אני נשאלת לא מעט לגבי פלטפורמת "wix" לבניית האתר לעסק,
ואני, בשונה מכל ההיסתייגויות החלטתי להניח לך את ההבדלים ממש מול העיניים ולתת לך להחליט בעצמך:

**יתרונות**

1. שפה- למרות שהממשק עצמו הוא באנגלית, הוספת התוכן אפשרית גם בשפה העברית ובשפות נוספות לבחירת הלקוח.
שימוש באפליקציות- הפלטפורמה מציעה אפליקציות רבות ומתקדמות- אפשרות לחיבור לרשתות החברתיות, תיבות לניהול שיחות עם לקוחות, שימוש בטפסים למילוי והשארת פרטים.

2. טכנולוגיה-הטכנולוגיה הנתמכת באתר הינה הטכנולוגיה העכשווית ביותר (HTML5)

3. תבניות עיצוב-קיים מגוון רחב של תבניות עיצוב המאפשר בנייה ועיצוב האתר לפי טעם אישי ויצירת מראה כללי התואם את פני העסק.
שירות לקוחות-חברת WIX הינה חברה ישראלית המספקת שירותי תמיכה ושירות לקוחות מהירים ויעילים גם ללקוחות שפתחו אתר בחינם דרך המערכת ולא משלמים עבורה.

4.הדרכה-למתקשים בהבנת המערכת או שימוש בה- ישנם מדריכים המסבירים באופן ברור ויעיל כיצד לבצע פעולות פשוטות במערכת.

**חסרונות**
1. "יו-אר-אל״ באנגלית בלבד-למרות שמדובר בפיתוח של חברה ישראלית, לא ניתן לשלב מילים בעברית בכתובת האתר (URL) אלא רק באנגלית. שילוב של מילים בעברית בכתובת האתר היא דרך נוספת לשלב מילות מפתח לקידום האתר במידת הצורך, יתרון משמעותי שלא מתאפשר בבניית אתר דרך פלטפורמה זו.

2. אחסון-בניית אתר בפלטפורמה של WIX מחייבת את אחסון האתר בשרתי WIX בלבד.
הפלטפורמה אמנם מציעה מגוון תבניות עיצוב מגוונות ומתקדמות אך חלקן בעלות אלמנטים כבדים יחסית לטעינה דבר היכול להאט את קצב האתר כולו. כמו כן לעיתים שינויים הכי קלים של אלמנטים אלו עלול לייצר שיבוש באתר כולו.

3. גוגל אנליטיקס-הטמעת גוגל אנליטיקס על מנת לקבל מידע על הנתונים הסטטיסטיים של האתר לא מתאפשרת בכל מקום באתר ולכן מתקבלת תמונה שלא כוללת את כל הנתונים.

אם יש לך שאלות,
אשמח לענות עליהן

אחלה שבוע!