כל בעל עסק / ארגון / חברה /  שמספקים ללקוחותיהם שירות  או מוכרים להם מוצר.

עכשיו נשאלת השאלה, מי באמת עובר תהליך מיתוג? 

והתשובה שלי היא- כל בעל עסק / ארגון / חברה /  שמספקים ללקוחותיהם שירות או מוכרים להם מוצר וחשוב לעמוד מאחורי מעטפת חזותית גרפית שתעניק להם ולעסק את הכבוד הראוי.

מיתוג יבדל אותך מהקולגות, יזמן אליו את קהל היעד הפוטנציאלי, יעניק לך מעטפת מכובדת ומייצגת במדיות השונות: דפוס ודיגיטל וכמובן -יעניק לך מעמד של עסק שאכפת לו.

ואו! האמת שזה תלוי בכמה פרמטרים: 1. זמינות הלקוח 2. הלו״ז של המעצב 3. הזמן שלוקח עד שהלקוח מרוצה מהתוצאה 

(יש כאלה שאוהבים ישר את מה שהם רואים, וישנם כאלה שצריכים עוד קצת ללטש)

לכן, תהליך מיתוג יכול לקחת מספר חודשים / מספר שבועות בודדים 

בסטודיו שלי, אני מתחייבת לתהליך מיתוג שאורך כ-חודש ימים, אך גם כאן כמובן זה נטוי לשינויים.

 

בסטודיו שלי, תהליך מיתוג כולל אפיון נרחב של העסק, מה הביא את הלקוח לפתוח עסק? מהו הקונספט שעומד מאחוריו? מיהו קהל היעד שלו? ועוד ועוד…

אח״כ ניתן לגשת לשלב המיתוג שכולל בין היתר: פיתוח לוגו, המצאת שם לעסק, כתיבת סלוגן (במידת הצורך), ובניית שפה גרפית אחידה שתלווה את העסק במדיות השונות: דפוס ודיגיטל.

בהחלט יש! לכל עסק שקיים היום יש צרכים שונים, מטרות שונות ותקציבים שונים.

לפיכך, לכל בעל עסק אתאים חבילת מיתוג שהולמת את צרכיו. 

בתחילת הדרך, תמיד אמליץ להתחיל מחבילת מיתוג קטנה הכוללת לרוב: פיתוח לוגו, שם, סלוגן, כרטיס ביקור ונוכחות ברשתות החברתיות.

בהמשך, ככל שהעסק מתפתח וגדל (לא בהכרח בהכנסות) מומלץ להרחיב את אפיקי המיתוג לפי הצרכים הנדרשים כגון: עסק העובד מהבית ומתמחה בקונדיטוריה- יכול בהמשך הדרך גם למתג את אריזות המוצרים שהוא מוכר.

אני עובדת עם מספר בתי דפוס מדרום הארץ ועד אזור המרכז, לאחר סיום הפרוייקט בינינו יש אפשרות לקבל ממני הצעת מחיר גם עבור תהליך הדפוס.

במידה והחלטתם לעבוד דרך בתי הדפוס איתם אני עובדת, אני אמשיך את התהליך מולם ואשלח להם את כל החומרים,

עם כל ההערות המקצועיות ואעדכן אתכם מתי הכל מוכן:)

במידה ותעדיפו להדפיס בבית דפוס אחר שאתם מכירים, אכין לכם מייל מסודר עם כל הוראות הדפוס אותו תוכלו לשלוח ישירות לבית הדפוס ולהתפטר מהשאלות המציקות שלהם:)

עיצוב גרפי איננו דוכן פלאפל, מאחורי כל תהליך מיתוג/ עיצוב לדפוס עומדות אינספור שעות מחשבה, היסוסים ושינויים, לכל פרוייקט יוגדר לו״ז מדויק בו יהיו חייבים לעמוד הלקוח והמעצב גרפי:)אני מתחייבת לשבוע ימים עבור פרוייקטים של עיצוב גרפי (ולא מיתוג) שנכנסים לסטודיו.

חד משמעית כן!  לא מעט בעלי עסקים עברו כבר תהליך מיתוג ומאוד מרוצים מהלוגו שלהם,

אך עם הזמן הקשר עם המעצב גרפי שלהם אבד ומעוניינים להמשיך ולעצב חומרים שיווקים לעסק שלהם.

במקרה כזה, יש צורך ליצור קשר עם המעצב שעיצב את הלוגו ולבקש ממנו את הלוגו בקובץ הפתוח / ברזולוציה המתאימה לדפוס/ אינטרנט או כל ממשק אחר ולהעביר למעצב גרפי החדש איתו בחרתם לעבוד.